EestiFoto fotokursus algajatele

Osalesin kevadisel fotokoolitusel EestiFoto stuudios http://www.eestifoto.ee/kool, kus erinevate tegijate poolt jagatu põhjal proovisin endale selgeks teha, kuidas see fotomaailma maagia toimib. Lisan siia ka oma tööd ja saab põnev olema, kui neid vaatan, näiteks 10 aasta pärast.

Sissejuhatuse ja fotonduse ABC, sellest teooriast ja pildistamistehnikast rääkis Aivar Pihelgas, mida tuleb ja tuleb veel üle korrata, et see kõik hakkaks toimima sünergiana.

Kompositsiooni ja valgus koostoime tegi selgeks Annika Metsla. Kahjuks ei saanud ma sellel loengul osaleda. Samas tunnen ka sellest osast puudust ja olen seda materjali studeerinud omal käel.

Fototehnika ja varustuse laotas meie ees laiali Kaupo Kikkas, kes ka viimases lolengus vaatas üle ka kodutööd ja lasi kriitilisel noodil vabalt kõlada. Samas ei halvustanud ta kedagi vaid võttiski meid nagu me oleme -algajad.

“Stuudio”  oli loengu nimeks, mida rääkis Viktor Koshkin. “That’s it” oli peamine selgitus. Kõik ongi tegelikult väga lihtne kui seda räägib oma ala proff.

Digitöötlusest ja sellest kurnavast ning üksluisest tegevusest, kuid väga vajalikust rääkis Urmas Ääro

“Loodusesse”  ehk looduses looduse fotografeerimise algtõdesid süstis laialdaste teadmistega ja kogenud loodusemees Urmas Tartes.

Olen ülimalt rahul saadud teadmistega ja janunen edasi uute järele.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: