Pirgu Mõisas, Sirabella’s Photograpy Workshop

„Naine ja tema keha on siin ilmas üks võimas relv. Sellega saab imelist kunsti luua“ arvas sellel workshopil üks osalenud modellidest. Ja ega siia midagi lisada ei olegi, sest nii ta kipub olema.  Ja kuigi termini „relv“ tekitab minus vastakaid tundeid, on mõte seda konkreetsem.

Maris Ojasuu, Sirabella’s Photograpy (https://www.facebook.com/sirabellalella) korraldas 27.10.2013 aktifoto workshopi pildistamiseks väga sobilikus Pirgu Mõisas Raplamaal (http://www.pirgu.eu ).

Aga see üks päev nädalavahetust oli ülivõrdes nauditav. Vähemalt on minuga nii, et mul kipub tekkima eelarvamus mingi tundmatu ees. Isegi, teades seda ette, et eelarvamusi ei tohiks liigselt endas tekitada, on see siiski olemas.  Minu üldistades nimetusega „hirm“ aktifoto pildistamise ees oli see, et ma naist pildistades ei muuda fotot labaseks, kui paljast naist kujutavaks hetkeks, kus on võimalikult hästi ja võimalikult palju näha. Samas ei taha ka fotodega jääda modelli osas anonüümseks, kasutades selleks ainult mingit kehaosa mängides sellel vaid valguse ja varjudega. Kuigi pean tunnistama, et sellised valguse piiripealsed murdumised ja peegeldused detailides kehaosadel on väga põnevad ja vaatamisteks nauditavad. Ühesõnaga oli minu jaoks eesmärk või soov leida see tasakaal ja selle leidmine oligi see nn hirm.  Selle eesmärgi saavutamine on plaane tehes ja motiive läbi mõeldes pagana keeruline. Teostam ine veelgi enam keerulisem. Aga sellest päevast sain ma tunnetuse, et see on siiski ka minu võimete puhul teostatav ja oluline on siin palju räägitud koostöö  modelliga. Modellid jätsid särava mulje ja nende koostöövalmidus oli muljetavaldav ning küllap ainult tänu nende pretensioonitu kaamera ees olemisele, oli võimalik mul tehtud piltidesse seda personaalsust lisada. Annaks keegi ka seda, et tekiks ka minu, kui pildistaja personaalsus piltidesse.

Mõtteid ja ideid andis see Workshop mulle küllaga. Rohkem oleks võinu Mariselt juhiseid ja märkuseid kohapeal küsida, kuid loodan võimalusele tema sarnastel ettevõtmistel veelgi osaleda.

Tänud kõigile, kes selle teostusele kaasa aitasid.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: