Amber Breeze

Mul avanes võimalus osaleda ühel meeli ülendaval üritusel, festivalil. Nimetuseks on sellel Amber Breeze www.amberbreeze.com. Ma isegi ei oska seda üritust liiginimetusega nimetada aga see sarnanes peole koos esinemiste ja performance’iga, kuhu mahtus erinevaid workshop’e koos modellidega ja demonstratiivsed masterclas esitlused, lisaks ettekanded kuulsatelt ja tunnustatud tegijatelt. Selle kõige juurde kuulus ka etteantud teemas tööde konkursile esitamisega ja avaliku hindamisega ning igapäevaselt jooksvate piltide presenteerimine õhtuseks ühiseks arvustuseks ja tunnustamiseks. Seda kõike kolme päeva ja neid tegevusi iseloomustab üks näitaja, mis sobib minu hingega päris hästi. See on läbiv slaavi temperament ja bravuur. See on julgus väljendada ennast ja oma arvamust ning selles õhkkonnas puudus häbenematus ja üleolemine. Veel võiks välja tuua selle organiseeritust ning suurepärase seltskonna valikut. Sellesse seltskonda kuulsid kõik asjad ja oli kõike, nagu päris elus, kus on nii intriige ja apsakaid, solvumist ja solvamist, kuid see kõik jääb ikkagi ürituse raamidesse ja seda ei viida väljapoole avalikkusele. Tundub, et liiga tihti teise hukkamõistmine avalikult, kui näiliselt lihtne, kuid alatu, on ajutine vahend upitada ennast püünele.

Minu kummardus ja tänu korraldajale ning tema poolt kokku pandud meeskonnale. Seda üritust koordineerib Anna Pechorina, kes on teinud seda juba üheksa aastat. Tõenäoliselt on ta mõistmatu ja tundmatu naine ka neile, kes on selle üritusega kaasa käinud ja osalenud algusest peale, minust rääkimata. Aga tema võime panna suur seltskond endast lugu pidama ja tema otsuseid austama on muljetavaldav. Naine, kellesse on koondunud nii aristokraati, kui revolutsionääri. Inimene kes on väga kireva minevikuga juba lapsepõlvest alates, kuhu ta ust oma esitlusega natuke paotas, pälvib kindlasti tähelepanu.

Selle fotopeo patrooniks on Läti legendaarne fotograaf Gunar Binde (Gunārs Binde). See eakas mees on vitaalne ja endiselt heas vormis ka fotograafias. Ma olen tõesti tänulik selle eest, et sain kuulata tema ettekannet töödest läbi aegade, mis oli koondatud nimetuse alla „Erektsioon“. See ettekanne mängis minuga algusest lõpuni, õigemini minu mõtetega. Kõigepealt see purustas minu vaimu ja soovi üldse tegeleda fotograafiaga selliselt nagu ma seda endale olin ette kujutanud, kuid tasapisi kiskus tema jutt ja esitlus mind tagasi selle valitud hobi juurde ning andis edaspidiseks mõned õrnad juhtnöörid. Ja loomulikult- väga palju mõtteainet. Samuti oli mul võimalus individuaalselt jalutad läbi tema ühest viimasest näitusest nimetusega „Abstarct“ , millesse oli ta koondanud oma valiku töödest läbi 50 aasta. Peaaegu iga töö juures rääkis ta mulle selle tekkimise loo ja paljude juures selle tehnilise lähenemise, lahenduse.

Kui ürituselt veel kedagi ära mainida, siis suurtest nimedest ehk Maxim Marmur või Romuldas Požerskis (http://en.wikipedia.org/wiki/Romualdas_Požerskis), mis aga räägib see enda eest, et seltskond on tõeliselt kirju. Inimesed tulevad kokku Venamaalt, Lätist, Leedust, Valgevenest, Ukarainast ja mõned ka Eestist ning koosneb nii professionaalsetest fotograafidest, kui ka muu töö kõrvalt harrastajatest .

Minu jaoks oli see igatahes suur elamus ning olgugi, et ma ise oma töödega silma ei paistnud, andis see mulle palju indu ja ideid uuteks lähenemisteks fotograafias. Lisatud on mõned tööd, mis küll ei kajasta veel seda suunda, aga juba valikut tehes nende hulgast olen ma seda kasutanud.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: